
4 września 2026, godz.: 20:00
Klub jazzowy 69 prezentuje koncert zespołu LABORATORIUM w składzie: Janusz Grzywacz - instrumenty klawiszowe, Marek Stryszowski - saksofony, śpiew, Marek Raduli - gitara, Krzysztof Ścierański - gitara basowa, Marcin Ścierański - perkusja.
Grupa LABORATORIUM, czyli polska legenda jazz-rocka, powstała w 1970 roku. Zespół założyli Janusz Grzywacz, Mietek Górka i Marek Stryszowski, a po chwili skład uzupełnili flecista Wacek Łoziński i basista „Mundek” Mąciwoda. Od tej chwili zaczęła się półprofesjonalna, a później profesjonalna kariera zespołu.
Od samego
początku zespół zdobywał nagrody i wyróżnienia na festiwalach
oraz konkursach. Koncertowali nie tylko w Polsce, wystąpili m.in. na
festiwalu Jazz Yatra w Bombaju, Kalkuta Jazz Festiwal, zagrali
również kilka koncertów w Indiach. Jeden z najbardziej uznanych
dziennikarzy oraz propagator muzyki jazzowej Willis Conover z Głosu
Ameryki, stwierdził
w jednym z wywiadów, że Laboratorium to
najlepszy zespół jazz-rockowy w Europie. I za taki był uznawany
przez fanów i większość krytyków zarówno krajowych, jak i
zagranicznych. Cała dekada lat 70., aż do zawieszenia działalności
w roku 1988, to niekończące się trasy koncertowe, a także kolejne
wydawnictwa płytowe (9 płyt LP).
Impulsem do wznowienia działalności zespołu było wydanie 10-cio płytowego box-u (CD) „LABORATORIUM Antology 1971-1988 Nagrania wszystkie, no… prawie wszystkie”. Ogromne zainteresowanie towarzyszące temu wydarzeniu i liczne „namowy” fanów i organizatorów koncertów doprowadziły do drugiego życia zespołu. Obecny skład zespołu to Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli oraz Marcin Ścierański.
Występy „Laborki” cieszą się, jak w przeszłości, wielkim zainteresowaniem publiczności i entuzjastycznymi recenzjami w mediach, co znalazło potwierdzenie w przyznanych nagrodach: odznaka Honoris Gratia prezydenta Krakowa dla Laboratorium wręczona podczas 55. Krakowskich Zaduszek Jazzowych (koncert jubileuszowy „40 lat Laborki”) w 2010 roku; prestiżowa nagroda – statuetka Komedera podczas XVIII Komeda Jazz Festival; od 2012 roku zespół zdobywa także 1. lub 2. miejsce w Jazz Top (kategoria Zespół Elektryczny), corocznej ankiecie czytelników Jazz Forum.
Są zespoły, których kult istnieje bez względu na to, z jakimi przerwami tworzą i w jakim kierunku podąża ich muzyka. Do nich należy zespół Laboratorium, który po 32 latach nagrał kolejną studyjną płytę „Now”, która ukazała się 2 listopada 2018 roku i uzyskała status złotej płyty!
Ceny
biletów: 69 zł (przedsprzedaż), 80 zł (w dniu koncertu).
Sprzedaż
biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512
442 918.
Organizator: CKiW w
Andrychowie
Patroni medialni: Radio Andrychów i Nowiny
Andrychowskie / radioandrychow.pl / mamNewsa.pl / wadowiceOnline.pl /
faktywadowice.pl / wrzuc.info
4 września 2026, godz.: 20:00
Klub jazzowy 69 prezentuje koncert zespołu LABORATORIUM w składzie: Janusz Grzywacz - instrumenty klawiszowe, Marek Stryszowski - saksofony, śpiew, Marek Raduli - gitara, Krzysztof Ścierański - gitara basowa, Marcin Ścierański - perkusja.
Grupa LABORATORIUM, czyli polska legenda jazz-rocka, powstała w 1970 roku. Zespół założyli Janusz Grzywacz, Mietek Górka i Marek Stryszowski, a po chwili skład uzupełnili flecista Wacek Łoziński i basista „Mundek” Mąciwoda. Od tej chwili zaczęła się półprofesjonalna, a później profesjonalna kariera zespołu.
Od samego
początku zespół zdobywał nagrody i wyróżnienia na festiwalach
oraz konkursach. Koncertowali nie tylko w Polsce, wystąpili m.in. na
festiwalu Jazz Yatra w Bombaju, Kalkuta Jazz Festiwal, zagrali
również kilka koncertów w Indiach. Jeden z najbardziej uznanych
dziennikarzy oraz propagator muzyki jazzowej Willis Conover z Głosu
Ameryki, stwierdził
w jednym z wywiadów, że Laboratorium to
najlepszy zespół jazz-rockowy w Europie. I za taki był uznawany
przez fanów i większość krytyków zarówno krajowych, jak i
zagranicznych. Cała dekada lat 70., aż do zawieszenia działalności
w roku 1988, to niekończące się trasy koncertowe, a także kolejne
wydawnictwa płytowe (9 płyt LP).
Impulsem do wznowienia działalności zespołu było wydanie 10-cio płytowego box-u (CD) „LABORATORIUM Antology 1971-1988 Nagrania wszystkie, no… prawie wszystkie”. Ogromne zainteresowanie towarzyszące temu wydarzeniu i liczne „namowy” fanów i organizatorów koncertów doprowadziły do drugiego życia zespołu. Obecny skład zespołu to Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli oraz Marcin Ścierański.
Występy „Laborki” cieszą się, jak w przeszłości, wielkim zainteresowaniem publiczności i entuzjastycznymi recenzjami w mediach, co znalazło potwierdzenie w przyznanych nagrodach: odznaka Honoris Gratia prezydenta Krakowa dla Laboratorium wręczona podczas 55. Krakowskich Zaduszek Jazzowych (koncert jubileuszowy „40 lat Laborki”) w 2010 roku; prestiżowa nagroda – statuetka Komedera podczas XVIII Komeda Jazz Festival; od 2012 roku zespół zdobywa także 1. lub 2. miejsce w Jazz Top (kategoria Zespół Elektryczny), corocznej ankiecie czytelników Jazz Forum.
Są zespoły, których kult istnieje bez względu na to, z jakimi przerwami tworzą i w jakim kierunku podąża ich muzyka. Do nich należy zespół Laboratorium, który po 32 latach nagrał kolejną studyjną płytę „Now”, która ukazała się 2 listopada 2018 roku i uzyskała status złotej płyty!
Ceny
biletów: 69 zł (przedsprzedaż), 80 zł (w dniu koncertu).
Sprzedaż
biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512
442 918.
Organizator: CKiW w
Andrychowie
Patroni medialni: Radio Andrychów i Nowiny
Andrychowskie / radioandrychow.pl / mamNewsa.pl / wadowiceOnline.pl /
faktywadowice.pl / wrzuc.info
Proszę włączyć obsługę ciasteczek